Як чарівне правило «двох піц» допоможе створити ідеальний колектив

0
516
Як чарівне правило «двох піц» допоможе створити ідеальний колектив
Як чарівне правило «двох піц» допоможе створити ідеальний колектив

Ви власник бізнесу і вже маєте свою команду, однак вам здається, що ваша dream team працює не так, як би хотілося? Створити ідеальний колектив, націлений тільки на ефективну роботу і перемоги, допоможе чарівне правило «двох піц».

Автор цього правила – бізнесмен, успіху якого мовчки заздрять конкуренти, а досягненнями гучно захоплюються фани. Власник компаніїї Amazon Джефф Безос радить застосовувати при створенні будь-якого бізнесу простий принцип – правило «двох піц». Що мається на увазі?

Якщо ви тільки започатковуєте свою справу і гуртуєте довкола однодумців чи формуєте майбутній колектив, уявіть, скількох людей ви могли би нагодувати двома піцами. Тобто, в середньому це би мало бути від 5 до 8 осіб. Ця цифра і буде оптимальною для ефективної команди.

За словами викладача бізнес-школи Кембриджського університету Марка де Ронда, люди віддають перевагу, згідно із дослідженнями, командам, що складаються з 4-5 осіб. А професор Гарвардського університету Річард Хекмен, стверджує, що оптимальна цифра – «менше десяти».

Зрештою, на дві чи три особи більше чи менше – суті не міняє. Давно доведено, що невеликі команди працюють набагато ефективніше, ніж чисельніші за складом.
Адже у малих командах відсутнє таке явище як «групове мислення» (коли член команди боїться демонструвати свою позицію, відмінну від інших) чи «соціальна лінь» (коли працівники в групі працюють менш ефективно, старанно та наполегливо порівняно з роботою наодинці).

Як твердять експерти, у великих командах працівники відчувають себе менш відповідальними за остаточний результат їхньої роботи; ця відповідальність ніби ділиться на всіх загалом. Джефф Безос вважає, що у таких колективах більше оцінюють вміння працювати разом з усіма, аніж вміння критичного аналізу та об’єктивного оцінювання робочих ідей.

Робота у малих командах, створених за правилом «двох піц», має багато своїх переваг: великий рівень довіри між членами колективу, швидка та ефективна комунікація, відсутність побоювань щодо поразок та невдач.

Тому, створюючи dream team, замисліться: а, може, таки варто прислухатися до Джеффа Безоса та його правила «двох піц»?

Comments

comments