9-ти кілограмовий хліб виготовили в Акапулько: цікаві факти

0
907

Всесвітній день хліба щороку відзначають 16 жовтня. Свято засноване у 2006 році за ініціативи Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. Насправді дату обрано не випадково.

В цей день, але 1945 року була створена Продовольча та сільськогосподарська організація ООН, – пише Газета.юа.

Проведені за кордоном експерименти показують, що в холодильнику хліб черствіє в 6 разів швидше, ніж, якби він зберігався при кімнатній температурі.

Хліб в тому чи іншому вигляді присутній в раціоні всіх народів світу. Тільки виглядає і називається по-різному. Його історія налічує не одне тисячоліття. Згідно із науковими дослідженнями, перші хлібні вироби виникли близько 8 тисяч років тому. Зовні вони нагадували коржі, які готувалися з крупи й води. Випікалися на розпеченому камінні. Вважається, що перший дріжджовий хліб навчилися робити в Єгипті. Тоді його вважали годувальником і асоціювали із сонцем.

Наразі існує незліченна кількість різновидів хліба. У кожній країні свої рецепти та секрети приготування. Його випікають із пшениці, жита, вівса, сорго, ячменю, кукурудзи, проса, дурра й рису.

Проведені за кордоном експерименти показують, що в холодильнику хліб черствіє в 6 разів швидше, ніж, якби він зберігався при кімнатній температурі.

Цікаві факти:

– В давні часи білий хліб вживали заможні люди, а чорний та сірий бідняки.

– В десятому столітті у Візантійській імперії пекарі, які постачали населення хлібом, звільнялися від усіх податків і повинностей.

– 9-кілометровий хліб спекли в 1996 році в мексиканському містечку Акапулько.

– За різними підрахунками щоденно люди у світі з’їдають понад 9 мільйонів буханок хліба.

– У будинкові-музеї Сальвадора Далі в Парижі є хлібна кімната. Вона повністю, починаючи з меблів і закінчуючи предметами інтер’єру, випечена з тіста. Такий подарунок зробили шанувальники таланту Сальвадора Далі всім, хто цікавиться життям і творчістю великого митця.

– Білий хліб, з очищеного борошна, містить значно менше білків, клітковини, вітамінів та мінералів, ніж хліб з цільних зерен.

Щодо користі продукту, то сперечатися можна довго. Звичайно, що у порівнянні із фруктами та овочами, хліб має мало поживних речовин. У ньому багато калорій та вуглеводів, попри це мало білків, жирів, вітамінів та мінералів. Та насправді ж багато чого залежить від складу самого виробу. Наприклад, цілозерновий хліб багатий на бета-каротин, вітаміни С та Е. Дієтологи навіть радять його включати у свій раціон, щоправда, в обмеженій кількості.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments