В Україні знайшли масло, яке не є корисним для вживання: названо небезпечну марку

0
264
Copyright GVMachines Inc. www.gvmachines.com

У Пістінському ліцеї Івано-Франківської області під час перевірки Косовським районним відділом Головного управління Держспоживслужби було знайдено фальсифікат вершкового масла, виробником якого є ТОВ “Еней”.

Для перевірки взяли частинку вершкового масла “Солодковершкове селянське” 73% жирності. Лабораторні дослідження підтвердили, що в ньому містяться рослинні жири. Таку інформацію висвітлено на офіційній сторінці управління в Facebook.

Також були проведені позапланові перевірки постачальників невідповідної продукції і вибрано зразки від інших партій масла виробника ТОВ “Еней”.

Масло "Еней"

Інформація про перевірку

В результаті постачальник відкликав з торгової мережі продукцію цього виробника, яка не відповідає критеріям

Як перевірити масло

Колір

Справжнє вершкове масло повинне бути жовтого або світло-жовтого кольору. Якщо воно є дуже світле, майже біле, або ж навпаки насиченого жовтого кольру – в нього точно були додані барвники або рослинні жири.

Смак

Хороше масло має солодковершковий і кисловершковий смак. Нехай трішки кислий смак масла вас не відштовхує, тому що його роблять уже з поквашених вершків. Для приготування у вершки додають закваску на ароматостворюючих бактеріях, яка і дає відповідний смак. А солодковершкове масло готується просто зі звичайних вершків.

Жирність

Жирність справжнього масла не має бути нижчою ніж 70%. Все, що нижче, – вже не масло з молока і вершків, а лише рослинна олія.

Запах

Запах має бути натуральним вершковим, який тільки сильнішає під час нагрівання. Якщо він занадто сильний, це означає, що були використані ароматизатори.

Comments

comments