7 квітня – Свято Благовіщення

0
752

У квітні християни східного обряду відзначають одне із найбільших церковних свят – Благовіщення Пресвятої Богородиці.

Благовіщення Пресвятої Богородиці відноситься до числа дванадесятих свят у православному календарі і входить у дванадцять найголовніших свят після Великодня.

Відзначається це свято рівно за дев’ять місяців до Різдва Христового. У 2021 році Благовіщення припадає на середу, 7 квітня.

Що таке Благовіщення?

“Благовіщення” – це добра, радісна звістка. Свято присвячене дню, коли до Діві Марії прийшов архангел Гавриїл і повідомив про прийдешнє народження Ісуса Христа – Сина Божого, який мав взяти на себе гріхи всіх людей.

Біла лінія є символом Благовіщення. В язичництві вона була символом родючості й любові, християнство додало цьому знаку непорочності, чистоти і святості.

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія.

Ця подія, згідно із Писанням відбулася через чотири місяці після заручин Діви Марії з далеким родичем, вісімдесятирічним старцем Йосипом. Марія, як відомо, задовго перед тим, сповістила про своє бажання залишитися Дівою і присвятити себе Богу, тому Йосип піклувався й оберігав її дівоцтво.

Архангел у цей святковий день Благовіщення прийшов до Марії, привітавши її словами: “Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!”. Ангел приніс Діві Марії благу звістку – що їй судилося народити Сина Божого.

Марія засоромилася від почутого і поцікавилася, як може народитися син у тієї, яка не знала чоловіка. Архангел Гавриїл на це їй мовив: “Дух Святий найде на тебе й сила Всевишнього окриє тебе, тому й святе, що народиться, назветься – Син Божий!”. Почувши це, Марія та її чоловік праведний Йосип підкорилися волі Божій.

Церква трактує, що цей день і є початком Євангелійської історії: разом із благою звісткою було покладено початок порятунку людського роду.

Як святкують Благовіщення

У день Благовіщення Пресвятої Богородиці в храмах правляться служби. Богослужіння цього дня сповнене піднесених, величних і радісних гімнів, у храмі неоднократно звучить добре знане всім привітання архангела: “Радуйся!”.

З нагоди свята, дозволяються певні винятки у дотриманні Великого посту. Їсти можна, зокрема, страви з риби та морепродуктів.

Важливо на Благовіщення Пресвятої Богородиці робити добрі справи, подавати милостиню, не сваритися з рідними та близькими, а головне бути чистим розумом та душею

Що не можна робити в день Благовіщення
У день Благовіщення Пресвятої Богородиці варто відкласти все те, що тебе турбує, все побутове й зосередитися на самому святі.

Цього дня не потрібно займатися фізичною працею. Намагайтеся не займатися шиттям, розчісуватися, стригтися. “Птах гнізда не в’є, дівчина коси не заплітає”, – так говорить приказка саме про Благовіщення.

Також у народі вірять, що 7 квітня не можна давати в борг: не позичали навіть сіль, вважалося, що такий вчинок принесе невдачу.

На Благовіщення, як і в інші важливі і шановані церквою свята, заупокійні служби і моління не відбуваються. Не благословляє церква цього дня й шлюби.

Прикмети на Благовіщення
За погодними умовами на Благовіщення Пресвятої Богородиці здавна судили про майбутній урожай і погоду в літні місяці. Серед найпопулярніших прикмет дня такі:

  • хороша і сонячна погода – до багатого врожаю та теплого літа;
  • якщо день вітряний, з ранковим туманом – літо буде врожайним;
  • дощ на Благовіщення – до великої кількості грибів і хлібів;
  • мороз – до хорошого збору огірків, груздів, а гроза – до теплого літнього дням і до великої кількості горіхів;
  • якщо на свято не літають ластівки – весна буде прохолодною й літо буде пізнім.

 

Comments

comments