Сьогодні День святого Валентина – атрибути і традиції

0
775

Сьогодні відзначають День святого Валентина. 14 лютого у всьому світі традиційно зізнаються в коханні, дарують подарунки, влаштовують романтичні вечері.

Головним атрибутом свята стала валентинка. Зазвичай це невелика листівка з добрими побажаннями і освідченням у коханні. Найчастіше валентинки роблять у вигляді сердечка червоного або рожевого кольору.

Важлива умова — валентинка не підписується. Адресат повинен сам здогадатися, ким вона послана. У Валентинів день прийнято вітати один одного, дарувати коханим квіти, солодощі, м’які іграшки, повітряні кульки та інші милі дрібнички

Валентинів день встановлений на честь християнського священика Валентина, який жив в III столітті, коли могутньою Римською імперією правив Клавдій II. Войовничо налаштований імператор вважав, що кращий солдат — це неодружений солдат, тому що його голова не зайнята романтичними думками про кохану і турботами про їжу сім’ї. Саме тому було видано указ про заборону одруження для легіонерів.

Однак, життя внесло свої корективи. Солдати продовжували закохуватися і мріяти про шлюбні кайдани зі своїми коханими, і тоді на допомогу їм прийшов простий християнський священник, який таємно під покривом ночі вінчав легіонерів з їхніми коханими. Коли про діяльність Валентина стало відомо владі, імператор наказав кинути його до в’язниці, а потім засудив до смертної кари.

Перебуваючи в ув’язненні, священник закохався в прекрасну дівчину, дочку наглядача Юлію. І бідний хлопець пристрасно покохав її, але боявся зізнатися. Коли ж був призначений день страти, закоханий священник вирішив написати дівчині лист, в якому розповів про свої почуття, підписавшись “Твій Валентин”.

Страта відбулася 14 лютого 269 року, а через дві сотні років, 469-го, папа римський Геласій I проголосив 14 лютого Днем святого Валентина. Спочатку це був день пам’яті канонізованого католицькою церквою мученика, але вже від XIII століття він почав широко святкуватися в західноєвропейський країнах, звідки поширився по всьому світу.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments