Печія та поколювання в ногах – про що сигналізують ці симптоми перед сном

0
132

Відчуття поколювання і печіння кінцівок ніг, стоп, щиколотки або гомілки називають синдромом Грірсона-Гопалан. Ще одним із симптомів є важкість у ногах. Зазвичай ці відчуття з’являються вночі перед сном.

Багатьом людям причина синдрому Грірсона-Гопалан невідома, але він може бути пов’язаний з пошкодженням нервів, зокрема з периферичною невропатією.

Найбільше ризикують набути синдром люди, хворі на цукровий діабет. Підвищений рівень цукру в крові з часом ушкоджує крихітні кровоносні судини, які живлять нерви. Також він може з’явитися у тих, хто проходив хіміотерапію, має ниркову недостатність або аутоімунні захворювання.

Варто опустити ноги в прохолодну воду на 10-15 хв., щоб зняти симптоми або підняти ноги догори перед сном.

Ще одна проблема, яка трапляється в людей ввечері, – печія. Вона виникає через вживання важкої та калорійної їжі, куріння. Зайва вага та стрес погіршують ситуацію.

З таким симптомом варто звернутися до лікаря та зробити обстеження. Підвищена кислотність у шлунку може пошкодити органи травлення.

Після менопаузи брак жіночого гормону естрогену викликає зміни сечового міхура і піхви, підвищуючи ймовірність хронічних інфекцій у жінок. Унаслідок цього може з’явитися неприємний запах та нетримання сечі. Лікар порадить креми та ліки, які зможуть зняти симптоми, та призначить лікування, щоб позбутися інфекції.

Comments

comments