«На імунітет можна розраховувати, якщо хвороба була важкою»: відомий лікар зробив шокуючу заяву про коронавірус

0
1009

Заступник голови правління Всеукраїнського лікарського товариства Костянтин Надутий розповів, чи варто вакцинуватись людям, які вже перехворіли на коронавірус.

«Особисто я знаю людей, які вже перехворіли двічі. Але тут є питання. Наприклад, ПЛР-тест – це не виявлення самого вірусу в крові людини, а маркерів цього вірусу, його фрагментів. Тобто, ПЛР-тестування не є дуже точним, бо воно реагує на частину вірусу. Навіть якщо результат позитивний і йде реакція, це може означати, що «уламки» вірусу знаходяться на слизовій оболонці пацієнта. Можливо, людина переборола цей вірус ще до того, як він дійшов до серйозної фази реплікації, аби викликати хворобу. Наприклад, вірус міг вбити ще інтерферон і людина не захворіла, а отже і не отримала імунітету. Інтерферон – це «перша барикада» імунної системи і в такому випадку антитіла не утворюються. Так трапляється у 25% людей: залишки вірусу на слизовій оболонці є, ПЛР-тест позитивний, а самих антитіл немає. Половина із тих, хто хворіє, переносять хворобу у прихованому вигляді, бо у них теж спрацьовують всі бар’єри і вірус зникає з організму», – сказав Костянтин Надутий

«На більш-менш стійкий імунітет можна розраховувати лише тоді, коли COVID-19 перебігав у важкій формі. Тобто, коли вірус був у крові, викликав запалення і таке інше. Тоді можна розраховувати на те, що імунна система встигла зреагувати. В інших випадках, імунітет міг спрацювати ще до того, як виробився імуноглобулін», – повідомив лікар.

«Стосовно SARS-у сьогодні вже виникає багато питань. Якщо так багато людей хворіють безсимптомно, якщо кількість важких випадків не значна, то з точки зору науки Health Technology Assistance, значно ефективніше сконцентрувати ресурси на напрямку виявлення пацієнтів, які можуть важко перенести коронавірус і їх лікуванню. Health Technology Assistance займається рішеннями із застосування технологій охорони здоров’я. Тому, можливо, нам краще виявляти людей, які більш уразливі та лікуванню тяжких хворих. Це буде дешевше, ніж загальна вакцинація, і правильніше стратегічно», – резюмував він.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments