Як українка стала останньою принцесою Кореї: незвичайна доля Юлії Муллок

0
927

Наразі за формою правління Південна Корея – президентська республіка, а Північна – диктатура, тому словосполучення “корейська приннцеса” звучить дещо дивно. Дочку президента не можна назвати принцесою, дочка диктатора – тим більше. Але до японської окупації в 1910 році в Кореї була власна імператорська династія. Зрозуміло, сьогодні представники цього сімейства можуть лише мріяти про колишню влади і величі. Проте навіть зараз в Кореї існують свої принци і принцеси. І однією з останніх якось раз стала дівчина з України.

Зовсім не казкова принцеса

Юлія народилася в Пенсільванії в 1923 р. у багатодітній родині українських емігрантів. Батько був шахтарем і помер коли Юлія була ще дитиною, згодом родина переїжджає до Нью-Йорка. Служба в американських ВМС під час 2 Світової війни відкрила для Юлії шлях до навчання у престижному Парсонському коледжі дизайну. Кар’єра у жінки складалася відмінно. Юлія була частиною команди легендарного Юй Мін пея, одного з кращих архітекторів світу. А от з особистим життям у Муллок все було сумно. Причому Юлія страждала не стільки від відсутності коханого, скільки від непрошених порад рідні. Родичі так наполегливо лізли в життя жінки, що та навіть збиралася переїхати в іншу країну.

35-річна архітекторка вже клеїла оголошення про продаж квартири, підшукуючи паралельно собі новий будинок в Іспанії. Але тут в двері Юлії постукав колега, якийсь Лі Гу. Він недавно став працювати на Юй Мін Пея, але вже встиг оцінити Муллок гідно.І дуже засмутився повідомленням про швидкий від’їзд жінки. Та так, що навіть вивчив кілька фраз українською, маючи намір переконати архітекторку залишитися.

Романтична історія

Вражена поведінкою колеги, Муллок відмовилася від думок про переїзд. А незабаром Лі і Юлія почали зустрічатися. Жінка була чимало здивована, дізнавшись, що її коханий – справжнісінький корейський принц, та ще й спадкоємець престолу! Втім, від бажання пов’язати своє життя з Лі Юлію це не відвернуло. 25 жовтня 1959 року вони стали чоловіком і дружиною. Церемонію для коханих провели священнослужителі собору св. Юра на Манхеттені.

Незабаром Юлія поїхала разом з Лі в Південну Корею, де всі радо прийняли своїх колишніх володарів і навіть погодилися віддати їм один з сеульских палаців. Муллок, якій дали офіційний титул Її Імператорської Високості, з головою поринула в доброчинності. Прості корейці відгукувалися про неї з щирою любов’ю. Юлія надавала допомогу дитячим будинкам і навіть відкрила магазин, де продавали одяг, зшитий людьми з обмеженими можливостями.

Ненавиділи вельможі, але любили прості люди

Для простого люду корейська принцеса стала Великою Матір’ю. Саме так прозвали жінку місцеві. Самою ж Юлії було боляче чути від людей такі слова. Після укладання шлюбу принцесі поставили однозначний діагноз: безплідність. Чоловік Юлії спочатку не бачив в цьому проблеми. Пара навіть усиновила дівчинку-сироту, якій дали ім’я Євгенія. А ось родичі принца зненавиділи дружину…

Сім’я Лі і Юлії не витримала постійного тиску ясновельможних родичів чоловіка. У 1982 році пара розлучилася. Надії зарозумілих родичів не увінчалися успіхом: після розлучення Лі більше ніколи не одружувався і не завів дітей. Чоловік перебрався до Японії, де викладав в університеті, поки не пішов на той світ після серцевого нападу.

Ну а остання принцеса Кореї з дочкою поїхала в США, де продовжувала займатися благодійністю аж до останніх своїх днів.Багато уваги приділяє соціальній роботі, опікуючись людьми з інвалідністю та сиротами, за що отримує прізвисько «Велика мама». У 1995 р. переїздить на Гаваї. У 2005 р. відвідує Корею аби віддати останню шану колишньому чоловікові та передати сімейні реліквії до музею. Любов до Ї Гу вона зберегла до самої своєї смерті 26 листопада 2017 року.

У документальному фільмі MBC «Останній лист Юлії» колишня принцеса зізнається на камеру, що була простою українською дівчиною, яка ніколи б не повірила, що одного дня опиниться у королівському палаці. Ну чи легко повірити в таке? Доля буває непередбачуваною.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments