Чому важливо рано прокидатися: тренер назвав кілька причин

0
1049

Всі ми чули, що прокидатися треба рано, оскільки це приносить користь для людського організму.

Які ж є причини для раннього підйому, розповів відомий український тренер Андрій Хомицький у своєму Instagram., пише 24 канал

В ідеалі потрібно прокидатися зі сходом сонця, але для цього потрібно лягати спати о 21:00. На жаль, ритм нашого життя, кількість турбот не дозволяють відійти до сну о 9 вечора. Дотримуючись правил природи, натомість ми отримуємо фізичне і емоційне підживлення, – пояснив Хомицький.

Він розповів, що сам встає рано з 5 причин:

  • Більше часу на себе;
  • Висока мозкова активність і висока продуктивність;
  • Гарний настрій;
  • Більше години у добі;
  • Креатив і натхнення – майже всі зі списку “Форбс” – “ранні пташки”.

Всі, хто рано прокидаються, – рано лягають спати. Це факт. Людський організм – складна система, яка функціонує у години неспання і сну. Ендокринна система виробляє гормон мелатонін з 22:00 до 2 години ночі, причому синтезується він лише під час сну, – зазначив Хомицький.

Він нагадав, що гормон мелатонін відповідає за:

  • молодість;
  • оновлення і поділ клітин;
  • гарний настрій;
  • нейтралізує вільні радикали;
  • активує роботу імунітету;
  • зміцнює стінки судин організму і головного мозку.

Вчені з Інституту сну проводили безліч експериментів, під час яких прийшли до вражаючого факту: чим раніше прокидається людина, тим енергійніше вона почувається. Також на підставі матеріалів досліджень вчені з’ясували, що ранній ранок (з 6 до 10 годин) – найпродуктивніший час щодо креативності та ефективності праці, – додав Хомицький.

Онлайн-забіг: модний тренд чи необхідність
Онлайн-забіг: модний тренд чи необхідність
Онлайн-забіг: модний тренд чи необхідність / phillymag

Біг – це у всіх сенсах демократичний вид спорту і відмінний спосіб проводити на вулиці більше часу. Час, тривалість пробіжки, складність маршруту залежать тільки від ваших можливостей і бажання. Якщо підходити до бігу правильно, то навантаження підійде різним людям.

Можна бігати поодинці, без прив’язки до якогось місця або події. Але є бігуни, які дуже люблять масові забіги, що стали давно популярними в усьому світі і активно збирають свою аудиторію в Україні останнім часом. Цього року через карантинні обмеження більшість масштабних офлайн забігів скасували, але завдяки бажанню бігунів об’єднуватися, з’явився цікавий формат: онлайн-забіги.

Що це за формат

Онлайн-забіги – це такий же реальний біг на комфортну дистанцію, на якому учасник біжить начебто, як і один, в день, встановлений організатором події, але при цьому десь на такому ж маршруті біжить хтось ще. У бігуна є справжній стартовий пакет, медалька і інші атрибути, які надсилають поштою. Ця причетність сильно додає драйву. В такому забігу важливо зафіксувати результат за допомогою спецтрекера, поділитися з організаторами і навіть побачити місце в турнірній таблиці.

Такі онлайн-забіги за місто мрії Sportbank Dream Running Series проводив все літо організатор масштабних бігових заходів України Run Ukraine.

У листопаді, грудні і січні в Києві відбудеться ще одна серія паркових онлайн-забігів від Run Ukraine. Вона покликана звернути увагу киян на красу свого міста і залучити їх до плоггінгу – еко-ініціативи, яка поєднує в собі біг і прибирання сміття.

Як повідомляє організатор, серія KYIV PARK RUN ONLINE складається з чотирьох онлайн-забігів, присвячених паркам Києва:

  • Маріїнського парку;
  • Голосіївського парку ім. М. Рильського;
  • Парку партизанської слави;
  • Парку “Наталка”.

В рамках кожного забігу є дистанції для різних рівнів фізичної підготовки: 5 км, 10 км і 21 км. Тому взяти участь у стартах може кожен бажаючий.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments