Ватники і мода. Christian Dior в СССР (фото)

0
990

Так, друзі – сьогодні буде пост про одну знаменну і дуже цікаву подію, яка відбулася у 1959 році, в часи так званої “хрущовської відлиги”. Країна, так би мовити, “відтавала” від сталінізму і намагалася здатися більш відкритою. Однак, виходило це теж по-совковому – на кшталт проведеного у 1957 році на вулицях зачищеної Москви “Всесвітнього фестивалю молоді і студентів”, – пише Максим Мирович на своїй сторінці у Фейсбук.

Загалом, в 1959 році Хрущов дозволив привезти з “загниваючого Заходу” модні моделі (одяг), які були надіті на модних моделей (дівчат). В сіру радянську Москву прилетіли французькі моделі від Christian Dior, чию прогулянку вулицями міста відобразили фотокореспонденти Life.

Сказати, що ці фотографії шокують – це не сказати нічого. Серед сірих і пом’ятих совкових громадян, одягнених в безформні плащі і ватники, француженки виглядають навіть не приїжджими з іншого, більш розвиненої країни – вони виглядають прибульцями з іншої епохи. Або прибульцями з іншої планети – що в загальному-то майже те ж саме. І приблизно так само, як аборигени, поводяться на фото радянські громадяни – дивляться на моделей з сумішшю жаху і захоплення, крадькома намагаючись помацати куточок тканини дивовижного сукні.

Отже, в сьогоднішньому пості – розповідь і фотознімки того, як виглядали моделі Dior в Москві 1959 року.

02. Чи знаєте, що найбільше вражає на фото? Неймовірний контраст рівня життя, який просто очевидний на знімках. Усміхнені француженки, одягнені в модні сукні, на тлі – убиті совкової життям радянські жінки, які вже давно забули, що вони жінки – вони одягнені в безформну совкову робу (плащі, ватники, бушлати) і мають вельми пошарпаний зовнішній вигляд через важкої роботи , яку в СРСР змушували робити жінок.

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

03. Моделі Діора гуляють по Москві. Це люди з “загниваючого капіталізму з нещадною експлуатацією людини”, а навколо – гаждане найщасливішою і вільної у світі країни, смотри не перепутай!

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

04. Пані гуляють по центру Москви, супроводжувані поглядами радянських чоловіків – більше схожих на якихось рваних і м’ятих ушкуйніков. Майже всі мужички одягнені в пом’ятий одяг не за розміром.

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

05. Серія знімків, яка зафіксувала моделей на якомусь стихійному ринку. Тут примітно все – і убогі дерев’яні торгові ряди, і банки совкових консервів, рядами піднімаються в на другому кадрі, але примітніше всього обличчя жінок там же – зверніть увагу, як вони розглядають наряд француженок. Що цікаво – радянські жінки на фото не набагато старше французьких леді, але наскільки ж по-різному вони виглядають! Особи, постава, ноги, одяг … СРСР коштувало розвалити тільки за те, що в ньому жінка після 35-40 років забувала про те, що вона жінка.

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

06. Ось ще кадр з тієї ж серії – радянська жінка середніх років (завчасно перетворилася на бабусю) розглядає дивовижних прибульців. Радянська людина побував в космосі не в 1961 році, а в 1959-му – коли туди прилетіли істоти з іншого світу.

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

07. Взагалі, реакція радянських жінок на французьких моделей незрівнянна – фотографам вдалося сфотографувати цілу гаму почуттів і емоцій. Жінки постарше, пенсійного віку – дивляться на моделей з цікавістю, але без особливих емоцій – вони давно махнули на себе рукою і не сприймають моделей як “конкуренток”. Для них це просто дивовижні істоти, що нагадали про давно минулої і вкрай швидкоплинною молодості.

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

08. Зовсім інший погляд у жінок молодші. У ньому розгубленість – як, і ось це ті самі пригноблені жінки з того самого “загниваючого Заходу”, про який нам постійно розповідають в газеті “ПРАВДА”? Е-е … Що відбувається? У ньому – страх і усвідомлення власної убогості – як, жінки можуть виглядати ОСЬ ТАК? Як же безглуздо я виглядаю в порівнянні з ними … Зверніть увагу на погляди радянських жінок на цьому фото з ГУМу, а особливо на панночку в сірій сукні праворуч)

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

09. Теж дуже знакові кадри – особливо той, що праворуч, з дівчиною молодший. Погляд, так би мовити, без коментарів.

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

10. Або ось. Радянські мужички поглядають на моделей з блаженним видом кота, який побачив сметану, а радянські жінки однозначно напружилися – раптово з’явилися француженки тут же змістили оціночну шкалу і засунули їх на задній план. Можете бути впевнені, що кожен чоловік, який побачив в компанії дружини в цей день французьких моделей, ввечері вислухає лекцію про те, що “на загниваючий Захід все красиві, але бездушні”, “а що ти хотів від буржуазних профурсеток” і “і взагалі не в цьому щастя, головне щоб людина була хороша! “.

Втім, вночі, потайки від чоловіка, жінки будуть плакати …

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

11. Ще одне фото з ГУМу. Тут теж без коментарів, ви все бачите самі.Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

12. Моделі на вулицях Москви – серед сірого натовпу, одягненої в сарафани, сюртуки, картузи і обноскті рекрутської військової форми – натовпу, немов вийшла з XIX століття. Це велика космічна держава, смотри не перепутай! Личаків тільки в кадрі не вистачає.

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

13. Ще парочку кадрів неймовірно сучасних людей з СРСР. Сміливо вступаємо товариші в космічну еру! Завтра об 11:00 щоб всі були на марсіанському суботнику і посадили по яблуні.

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

14. Громадянок з дружньої Франції проводжають додому.

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

15. А закінчити добірку я хочу ось таким кадром з СРСР 1953 року. У цьому році французький модельєр Ів Сен Лоран придумав неймовірно красиві чорні коктейльні сукні, а в СРСР в цьому ж році показали модну колекцію ватників для конвойних і воєнізованої охорони:

Ватники і мода. Christian Dior у СРСР

Такі справи. Як бачите, все убозтво совка ставало ще більш очевидним, як тільки в ньому з’являлася якась наочна точка відліку з розвиненого світу, і наскільки мені відомо – в подальшому такі експерименти більше не проводилися. А особливо мені шкода радянських жінок – багато з яких були змушені важко працювати і дуже рано старіли.

Джерело: mirovich.media.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments