Українка сім місяців хворіла на Covid-19: «Скрізь розводили руками»

0
946

Юлія Драпата пповідомила про наслідки довгої недуги.

Жінка все ще жаліється на головний біль та слабкість, але радіє, що тривала хвороба вже минула. Юлія майже стала рекордсменкою – найдовше у нашій країні хворіла на коронавірус. Ковід не відпускав її сім місяців і тринадцять днів.

18 грудня це зареєстрували у Книзі рекордів України, а жінці дали диплом. У ньому зафіксовано,  що вона захворіла у період із 2 листопада 2020 року по 15 червня 2021 року. Але, як минала хвороба та що довелося пережити, Юлія розповіла  «Главкому».

«Я боролася з лімфомою і поїхала на хіміотерапію до Німеччини. Там мені зробили тест, а ввечері неочікувано прийшов позитивний результат», – пригадує Юлія.

Юлія лікувалася також від лімфоми. Фото: Юлія Драпата/FacebookЮлія лікувалася також від лімфоми. Фото: Юлія Драпата/Facebook

Рекордсменка повинна  була повернутися до України. Потім проявилися і симптоми, жінка втратила нюх, діагностували також 15% ураження легенів. Температури у Юлії не було, але боліла голова, мучила задишка. За місяць симптоми минули, та ПЛР-тест, на жаль, ще був позитивним, антитіл у крові не виявили. Ситуація не змінилася ні за два місяці, ні за три, ні за чотири…

«Німецькі лікарі були дуже подивовані, але пояснили, допомогти не можуть, бо ж я громадянка іншої держави. Порадили проконсультуватися в українських медиків, мовляв, унікальний випадок, їх мала б зацікавити така пацієнтка. Але куди б я не зверталася – скрізь розводили руками», – пояснила Юлія Драпата.

Сім’я Юлії – її чоловік і двоє синів – також захворіли на Covid-19, але всі одужали протягом двох тижнів. Більше півроку вона чекала негативного результату. Давно ні з ким не спілкується, лише гуляє у дворі. Хоча вона була переконана, що не поширить вірус після чотирьох місяців хвороби, це все одно було жахливо.

Юлія та її родина, 2020 рік. Фото: Юлія Драпата/FacebookЮлія та її родина, 2020 рік. Фото: Юлія Драпата/Facebook

Пані розповіла, що важко захворіти і морально, і матеріально, і зізналася, що іноді плаче. Що ще важливіше, хоч вона страждає на Covid-19, вона не може пройти хіміотерапію. Тепер усі страхи позаду, і Юлії легше. Але вплив коронавірусу можна відчути. Однак його антитіла вже з’явилися в крові.

«Повернулися головні болі, були проблеми з нирками, постраждали легені. Організм виснажився, це дається взнаки», – каже жінка.

Юлія пояснила, що погодилася зареєструвати свою рекордну хворобу, щоб зосередитися на цій справі, і може розробити плани лікування для пацієнтів із довготривалим Covid-19, оскільки українська медична система не готова допомогти таким пацієнтам.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments