У 13 років не вмів ні читати, ні писати – невідомі цікаві факти про Григорія Чапкіса

0
563

У Києві пішов із життя Григорій Чапкіс,хореограф. У лютому чоловік відсвяткував 91-й день народження.

Пропонуємо пригадати найбільш цікаві та шокуючі факти з біографії танцюриста.

Танцювати навчила вулиця. У 3 роки разом із друзями клали капелюх на підлозі й танцювали, хто як міг. А ввечері приходив додому і вигукував: “Мамо, я заробив 2 леї!” Це було справжнє свято.

Не діставав до навчальних станків. У їдальні позичив ящик. Підставляв його під ноги, коли потрібно було щось робити на уроках.

Одного разу у гуртожитку сказали: “Тебе шукає Лідія Чернишова, заслужена артистка України”. Коли ми познайомилися, вона запитала, чи бажаю я стати артистом. Не міг зрозуміти: який з мене артист? “Нам потрібна лише ваше “так”, решту зробимо самі”. Так почав танцювати в ансамблі пісні й танцю. Отримував 700 рублів зарплати та 90 – на хлібну картку.

Григорій Чапкіс народився у молдовському Кишеневі. Закінчив Київський інститут культури. 27 років виступав у складі ансамблю танцю під керуванням Павла Вірського. 2007-го відкрив у Києві ”Школу танців Чапкіса”

27 років працював із Павлом Вірським. Він ганяв артистів до сьомого поту, щоб усе було ідеально. Уклін репетирували 4 години.

Під час гастролей у Мадриді 1962-го за лаштунки завітав Сальвадор Далі, художник. Одягнений був у яскраво-зеленому піджаку. У нагрудній кишені лежав омлет замість хустинки. Він був у супроводі групи хіпі – нечесані хлопці в порваних штанях. Подякував Вірському за концерт. Помітив мене і вигукнув: “У тебе в ногах заховані машинки!”

Comments

comments