Потужні слова на підтримку України: ув’язнений окупантами кримчанин зумів передати на волю лист

0
502

Хлопцю інкримінують тероризм після того, як він висловив свій публічний протест російській агресії. Богданові 27 років, а випустити його можуть у аж у 42.

Ув’язнений окупантами кримчанин Богдан Зіза передав на волю листа. Ним він засвідчує свою проукраїнську позицію, навіть перебуваючи під тиском та наглядом російських наглядачів СІЗО. Слова цього тексту публікуються вперше.

Про це йдеться в ТСН.

Богдану, який облив синьою та жовтою фарбами будівлю мерії Євпаторії на знак протесту проти російської агресії в Україні, висунули звинувачення в тероризмі.

“Привіт, мамо. Я падаю на коліна і прошу пробачення… Мені дуже соромно за своє мовчання. Бачу, скільки болю та нещастя я ним приніс. Я намагаюся виправитися. Моя мама – Україна”. Це копія написаного Богданом листа просто із СІЗО. Ним він засвідчує свою українську позицію, власне за яку його і було затримано у травні цього року.

Загалом це вже другий лист, який Богдан Зіза встиг передати адвокатам із СІЗО за 4 місяці. Цей – про визнання України – виходить першим. Інша — про побиття Бодіна тюремниками. Вони вимагали визнати свій протест злочином. Вони були розлючені на синьо-жовтого хлопчика. На знак протесту проти повномасштабного вторгнення Росії в Україну Богдан Зіза облив фарбою вхідні двері мерії Євпаторії та кинув палаючу суміш, щоб привернути більше уваги.

“Його стаття це вандалізм, він облив фарбою будівлю. У нього не було мети когось калічити чи вбивати, і так сталося – ніхто не покалічений, будівля ціла”, – розповідає сестра Богдана Олександра Баркова.

Але окупаційна влада має іншу думку, каже сестра Богдана. Інкримінують Зізі: вандалізм, дискридитацію війська росії і ще тероризм.

“Його зараз у СІЗО позиціонують як особливо небезпечного злочинця. Адвокат каже, що його хочуть закрити у окрему камеру, де він не матиме доступу навіть до адвоката “, – додає сестра бранця Кремля.

Ні Олександра, ні друзі Богдана, не бачили і не чули його ще від травня. Батьків хлопець не має, жив і ріс з бабусею, та навіть її за весь цей час пустили до нього лише одного разу, на кілька хвилин.

“Він не міг залишити свою літню бабусю, у неї немає нікого крім нього. Відповідно це одна з причин, чому він не хотів їхати з Криму”, – говорить друг Зізи.

Товариш Богдан не назвав свого імені, оскільки він теж українець і засудив дії Росії. Через цю посаду він був змушений піти у 2014 році. За його словами, Богдан не був активним учасником вуличних акцій, але боляче переживав свавілля Росії в Криму.

За звинувачення у тероризмі окупаційна влада Криму може присудити Зізі 15 років ув’язнення. Нині “суди” тривають у закритому режимі. І перспектива того, що Богдан може провести у в’язниці до своїх 42-років лякає сьогодні його родичів менше, ніж те, що його хочуть вивезти з півострова до Росії.

І саме розголос – один зі способів, яким хоч якось можна вимагати, аби до Богдана ставилися краще, і згодом можливо звільнили. Бо очікувати справедливого суду нагоди не випадає. Цю справу ведуть суддя та прокурорка, які у 2014-тому зрадили українській присязі, і працюють тепер на окупанта.

“Коли людині говорять, що про нього пам’ятають, то це не дає йому зламатися морально.Потрібен розголос, і робота на міжнародних майданчиках, аби його справа була на порядку денному міжнародних організацій. Щоб про нього говорили, як про людину, яка здійснює спротив на території півострова і за це страждає”, – пояснює представниця президента України в Автономній Республіці Крим Таміла Ташева.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments