Овочі та м’ясо на грилі можуть виявитися шкідливими: як убезпечитись від канцерогенів

0
1265

Пікнік на свіжому повітрі це завжди чудовий варіант відпочинку і активного проведення часу. Він зачасту передбачає приготуванням їжі на грилі. Проте не завжди це корисна і безпечна для здоров’я їжа. Як звести до мінімуму негативи, вибрати кращий спосіб приготування, щоб смакувати грилем?

Спочатку, треба знати, що м’ясо, риба та овочі, які коптяться на вугіллі, мають не лише приємний аромат і смак. Але також вони можуть доставлять в наш організм шкідливі токсини канцерогенної дії. У процесі приготування їжі на вугіллі формуються шкідливі сполуки, так звані поліциклічні ароматичні вуглеводні (ПАВ). Мова йде про шкідливі компоненти диму, які утворюються при згорянні, як простого дерева, так і кускового деревного вугілля і особливо брикетного вугілля – суміші пресованої маси тирси, крихт кам’яного вугілля, лушпиння насіння та ін. відходів. І чим більша температура утворення диму, тим більша концентрація ПАВ в продукті.

Важливо і те, що продукти, які ми готуємо на грилі, ні в якому разі не потрібно обпалювати. При приготуванні на відкритому вогні на їх поверхні робиться підгоріла шкідлива скоринка, яка включає в себе канцерогенні речовини. Найшкідливіші хімічні сполуки – гетероциклічні аміни, що утворюються в пересмаженому, підгорілому м’ясі, а саме в його верхньому, обвугленому шарі, який контактував з металевими гратами і вогнем. Ці частини смаженого м’яса чи іншої страви не треба вживати в їжу – адже це загроза здоров’ю і ймовірність зіпсувати апетит.

Окрім того, в процесі приготуванні м’яса на грилі жир, який виділяється при нагріванні, капаючи на розпечене вугілля як результат приводить до утворення шкідливих летких сполук – полімерів жирних кислот.

Як краще готувати страви за допомогою гриля, щоб вони були максимально корисними?

Перш за все, потрібно по можливості зменшити шкідливі дії диму і вогню. Найкраще готувати їжу на сталевих лотках або підносах. Це,звичайно, здоровіше, ніж тримати продукти на вогні. Так ви захиститеся від канцерогенів, що формуються при приготуванні на грилі.

Також слід скоротити час приготування їжі на грилі. Беріть менші кусочки м’яса, маринуйте продукти напередодні, це скорочує час теплової обробки. Краще відмовитись від готових покупних маринадів. Вони зачасту повні хімічних підсилювачів смаку, ароматизаторів, містять багато солі та інших нездорових інгредієнтів.

Овочі на грилі за 10 хвилин — рецепт маринаду • журнал Коліжанка
Фото з відкритих джерел

Зробіть власну суміш з улюблених спецій і додайте їх в маринад. Ідеально для цього процесу підходить свіжий часник, цибуля, перець, сушені трави, зокрема, майоран, чебрець, розмарин, імбир (вони полегшують травлення), а також кмин і часник. Цікавий аромат страв на грилі дасть дрібка кориці або порошкоподібної гвоздики. Також важливо пам’ятати про свіжий зелений кріп та лимонний сік, які додаватимуть аромат рибі.

Залишайте свій вибір на пісному м’ясі птиці – куриці або індичці. З них можна, наприклад, зготувати курячо-овочеві шашлики. Можна запекти рибу з овочами в спеціальній формі.

Піклуйтеся про те, щоб їжа була і повноцінною, і смачною, і корисною.

Всім хороших пікніків!

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments