Може врятувати життя: вчені показали, як свіже повітря забирає коронавірус з приміщення, відео

0
824

Японські дослідники показали, що відбувається з частинами ковіду, показники смертності від якого в Україні невідомі, під час провітрювання кімнати.

Саме так вчені довели, що провітрювання має великий вплив на розповсюдження інфекції.

Працівники компанії Hexagon Manufacturing Intelligence створили модель, що показує рівень ризику, який безсимптомна людина з ковідом представляє для інших людей за столом.

Дослідники змоделювали приміщення розмірами 4,9 м х 3,7 м (16 футів х 12 футів) і провели дві версії імітації. При першій кімната була закрита і не провітрювалася, а інша – з двома відкритими вікнами та дверима, що відкривалися на десять хвилин.

У відеозаписах дослідники наносять на карту частинки, що викидаються з рота людини під час регулярного дихання та розмови. Це спричиняє помірне поширення частинок порівняно з кашлем чи чханням.

“Інженери Hexagon в Японії створили симуляцію в рамках державної освітньої роботи, щоб допомогти владі та широкій громадськості зрозуміти, як найкраще захистити себе та одне одного від передачі COVID-19 ”, – розповів Кіт Перрін, директор галузі промисловості Hexagon.

Тепло від радіаторів, їжі та людей, які сиділи біля обіднього столу, змушує частинки рухатись до стелі, але при недостатній вентиляції їм нікуди втекти, і вони змушені повертатися вниз і кружлятись по кімнаті. Однак, якщо з відкритих вікон достатньо вентиляції, частинки майже відразу висмоктуються і віддаляються від інших людей.

“Ключовим є гарна вентиляція – просто переконайтеся, що відкрито якомога більше вікон і дверей, щоб допомогти повітрю циркулювати, щоб частинки вірусу не накопичувалися”, – зауважив Перрін.

Симуляція показує, що заражена людина в непровітрюваній кімнаті заразила б ще шестеро людей. Однак у середній провітрюваній їдальні статистично ніхто інший не заразиться.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments