Мода в СРСР : як жінкам забороняли бути красивими і що вони з цим робили

0
982

У СРСР моди майже не існувало. Жінки носили сірі і звичайні сукні, шили комплект одягу на сезон, а буденний образ нагадував робу.

Всі трендові європейські тенденції не оприлюднювали або доходили до радянських магазинів із запізненням – якщо взагалі доходили і доходили далі Москви, Пітера і столиць союзних республік.

Дефіцит і заборони

Комуністична влада думала, що жінка повинна виглядати скромно. Одяг звичайної радянської робітниці повинен бути комфортним, не ставати на заваді роботі й буденним справам. Дівчина мала бути уособленням образу трудівниці і не відволікати чоловіків від будівництва комунізму своєю красою.

В Союзі забороняли короткі спідниці

Першими модні західні тенденції почали брати і відтворювати на собі студенти вже у 50-х. Модниць ловили патрулі та заставляли змінювати мініспідниці та вбрання з декольте. Було заборонено малювати нігті і проколювати пірсинг. Жінок у сукнях вище коліна інколи сварили на роботі і навіть казали, що звільнять. У Союзі шили білизну стандартної моделі: закритий бюст і панталони. Якщо з-під сорочки десь було помітно лямку, дівчина в секунді ставала вульгарною.

Жінки самостійно шили вбрання в СРСР

Святковий одяг

Усі ошатні сукні в СРСР шили самостійно або на замовлення і носили лише на найважливіші події в житті. Щоб пошити образ “на вихід”, треба було придбати викрійку в газеті. Популярний, модний журнал Burda був у дефіциті і ціна його була задто високою, тому дівчата малювали ескіз через копірку.

Якісний матеріал для сукні було важко дістати

Усі імпортні шовкові, бархатисті та мереживні тканини були у дефіциті. Жінки прагнули знайти родичів чи знайомих, які їздять за кордон, щоб якимось чином отримати омріяний матеріал. Тканину з викрійкою передавали в ательє, але в багатьох машинка була вдома і вбрання шили самостійно.

Ікони стилю

Радянські жінки хотіли бути схожими на героїнь фільмів і серіалів. Зачасту модні образибрали в телеведучих новин. Зірка Людмина Гурченко, балерина Майя Плісецька та акторка Барбара Брильська просто таки були втіленням модних трендів в СРСР.

Плісецька і Брильська були іканами стилю

Людмила Гурченко була іконою стилю

Радянський мейк-ап

Лак для волосся чи помаду було тяжко відшукати, тому якщо комусь це і вдавалося, то вона ловила на собі чимало заздрісних поглядів. Рівний тон обличчя робили тональним кремом “Балет”. Він лягав на шкіру густим шаром, утворюючи ефект маски.

Макіяж в СРСР був дуже стриманим

Підкреслити виразність погляду допомагала туш, яка швидко висихала. У баночку плювали і знову повертали туш до життя. Губну помаду, яка вже майже закінчувалася, збирали до останньої краплі у тюбику сірником або пальцями. Радянські жінки мали в запасі розсипчасту пудру з тальку.

Жінки користувалися тальковою пудрою і тушшю

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments