Історія кохання Єлизавети II та принца Філіпа

0
887

Сьогодні, 9 квітня, помер чоловік Єлизавети II принц Філіп, з яким вони прожили пліч – о – пліч у шлюбі 73 роки. МИ підбрали цікаві історичні факти про історію кохання правителів Великої Британії

1. Познайомилися Єлизавета (а тоді Лілібет) і Філіп ще 29 листопада 1934 року на весіллі принцеси Марини Грецької і Датської та принца Георга. Згодом декілька разім перетиналися на офіційних прийомах і заходах аж до доленосної зустрічі в липні 1939 року в Королівському військово-морському коледжі в Дартмуті, де тоді проходив навчання Філіп. Так-так, на диво, майбутній чоловік королеви – був моряком! Отже, юна 13-річна принцеса закохалася в 18-річного простого бідного юнака. Між підлітками зав’язалося спілкування, яке відбувалося чере листування

2. Не будемо забувати, що Єлизавета II і принц Філіпп приходяться один одному чотириюрідними братом і сестрою.

3. Вже 1943 року близькі стали помічати, що між 17-річною принцесою і Філіпом зав’язався любовний роман. Та родина Єлизавети була проти такого шлюбу, адже хотліа для донки більш вигідних наречених.

Elizabethchad
Фото з відкритих джерел

4. Через незгоду батьків, принцеса Єлизавета і Філіп заручилися потайки від усіх. Влітку 1946 року Філіп все ж таки попросив у короля руки спадкоємиці престолу. Георг VI дав свою згоду неохоче і за умови, що жодних офіційних заяв про заручини не буде до досягнення принцесою 21-річчя. Офіційне оголошення сталося лише 9 липня 1947 року.

Inside Prince Philip and Queen Elizabeth's Complex Marriage | Time
Фото: Getty Images

5. Перед шлюбом з Єлизаветою Філіп 1947 року перейшов з грецького православ’я в англіканство і відмовився від своїх грецьких і датських титулів, Філіп, напередодні одруження отримав титул герцога Единбурзького,графа Меріонетського і барона Гринвічського від Георга VI

6. Говорять, що вранці в день весілля Єлизавети і Філіпа сталася жахлива подія: тіара принцеси, виготовлена 1919 року для Марії Текської з діамантів, які належали ще королеві Вікторії, раптово тріснула. Втім, це не стало поганою прикметою, а королева-мати втішила доньку, запевнивши, що її встигнуть вчасно полагодити.Так і сталося

Queen Elizabeth & Prince Philip's Relationship Reportedly Suffered After Her Coronation - My Style News
Фото: Getty Images

7. На той момент ще принцеса Єлизавета і принц Філіп одружилися об 11:30 за Гринвічем 20 листопада 1947 року в Вестмінстерському абатстві. Їх церемонія була записана і транслювалася на радіо BBC для 200 мільйонів людей по всіх куточках світу.

The Crown arriva su Netflix (e prima al cinema)
Фото з відкритих джерел

8.У пари четверо дітей. Принц Чарльз, принцеса Анна, принц Ендрю і принц Едвард. Цікавий факт, що другого сина пара назвала на честь батька Філіпа.

9.Стосунки Єлизавети II і принца Філіпа не завжди були ідеальні. Деякий час ходили чутки про його романи з Мерль Оберон, з письменницею Дафной Дюморье і телеведучої Кеті Бойл. Також принцу Філіпу приписували стосунки з Олександрою Кентской, двоюрідною сестрою королеви.Но пара завжди зберігала мовчання.

10. Філіп був першим,при сходженні Єлизавети II на престол, хто приніс їй присягу зі словами: “Я, Філіп, герцог Единбурзький, стану Вашим васалом у хворобі й здоров’ї, служитиму Вам вірою і правдою, з пошаною і повагою, до самої смерті. Хай допоможе мені Бог”.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments