Імунітет тих, хто перехворів на коронавірус, запропоновано прирівняти до вакцинного: публікація в The Lancet

0
1068

Уряди повинні обговорити, що імунітет після COVID-19 еквівалентний вакцинації, яка використовується для цілей, пов’язаних із участю у громадських заходах, роботою та транспортуванням. Цей огляд був опублікований в The Lancet двома вченими з Каліфорнії.

За словами авторів, кілька досліджень показали, що у хворих на це захворювання є нижчий рівень повторного зараження, хоча сила і тривалість цього захисту порівняно з вакцинами все ще є спірними.

Дослідження проводилося в PubMed (база даних медико-біологічних публікацій) до 28 вересня 2021 року: було виявлено «кілька добре проведених масштабних» досліджень, особливо в період, коли домінували дельта-штами. Вони показали, що ризик повторного зараження знизився на 80,5-100% серед людей, які раніше хворіли.

Інше дослідження проаналізувало тести 9119 пацієнтів з COVID-19 з 1 грудня 2019 року по 13 листопада 2020 року і виявило, що лише 0,7% з них були повторно інфіковані.

У дослідженні з Клівленда у тих, хто до того не хворів, рівень захворюваності на коронавірус був 4,3 на 100 осіб, тоді як серед перехворілих – 0 на 100.

Дослідження в Австрії показало: частота ушпиталень через реінфекцію складала 5 на 14840 (0,03%) осіб, а частота смерті – 1 на 14840 (0,01%).

Автори допису стверджують: хоча дослідження демонструють, що захист від реінфекції “сильний і зберігається протягом >10 місяців”, неясно, як довго справді він триватиме. Багато вірусних інфекцій на зразок кору забезпечують тривалий, якщо не довічний імунітет, тоді як інші, такі як грип, через мутації вірусу не дають довгого захисту.

На сьогодні неможливо стверджувати, наскільки тривалий і сильний імунітет у перехворілих/вакцинованих від коронавірусу, тому що з початку пандемії минуло тільки два роки. “Дає надію те, що автори дослідження, проведеного серед тих, хто одужав після легкого ковіду, заявили: такий перебіг захворювання все одно дав довготривалу імунну пам’ять”, – висловиися у дописі

Вчені дають надію, що у тих, хто одужав після спалаху “першого” SARS-CoV у 2002–2003 роках, зберігаються клітини пам’яті, які реагують на білки цього вірусу навіть через 17 років. Проте це хоч і споріднені, але різні віруси.

У коментарі йдеться, що колективного імунітету для боротьби з пандемією коронавірусу “можна досягти як за допомогою особистого імунітету, набутого внаслідок хвороби на коронавірус, так і після щеплення. Останній варіант, без сумнівів, набагато безпечніший і кращий”.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments