“2021 рік може бути гіршим”: експерти прогнозують, що буде далі з пандемією COVID-19

0
10220

Ось те, що ми можемо побачити з коронавірусом у наступному році – від носіння масок для обличчя до вакцини.

Тут зібрані найочевидніші прогнози про пандемію наступного року. Хоча, як показав 2020 рік, готуватися варто до всього.

Не можна заперечувати, що 2020 рік був важким, передає УП.Життя.

Пандемія коронавірусу створила нові випробування майже для всіх, зупинила життя, а також вбила більше мільйона людей по всьому світі. Зокрема, майже 10 тисяч українців.

Наближаючись до кінця року (так, він колись закінчиться), ми зіткнулися з побоюванням щодо того, що чекає нас в наступному. Адже не схоже, що пандемія має намір закінчуватися.

Є кілька факторів, які впливають на прогнозування:

  • чи буде вакцина і наскільки доступною вона стане для всіх країн;
  • чи винайдуть ефективні ліки від вірусу;
  • наскільки серйозно громадськість дотримуватиметься правил, встановлених урядом;
  • наскільки ці правила будуть раціональними і такими, що допомагатимуть.

Але хоча гарантій немає, є деякі прогнози.

The Huffington post дає найбільш ймовірні прогнози від експертів про те, як пандемія вплине на нас наступного року і що має зробити суспільство, щоби перетворити 2021 на позитивний досвід.

Хоча вона вирішить багато проблем і допоможе людям безпечніше виконувати свої повсякденні обов’язки, це не станеться цілковито відразу.

Річард Мартінелло, медичний директор з питань запобігання інфекціям в Yale New Haven Health, наголосив, що для вакцинації всіх знадобиться значний час.

“Більшість вакцин, які зараз в процесі розробки, потребують серії з двох уколів. Тобто, навіть, якщо буде дозволено загальну вакцинацію котроюсь із них, для вироблення імунітету знадобляться місяці”, – каже Мартінелло.

Крім того, щоби вплинути на хвилю коронавірусу, потрібно щоб імунітет отримали 70-80% населення.

Мартінелло пояснює, що якщо ми маємо вакцину, яка ефективна хоча б на 80%, що є дуже високим показником ефективності, нам потрібно 100% населення, яке отримало б вакцину, щоб досягти 80% імунітету

Потрібні мільйони доз готової, безпечної і ефективної вакцини.

Окрім того, це вимагає суспільної співпраці. З урахування людей, які в загальному проти вакцин, як таких, та тих, хто буде сумніватися саме у цій вакцині, досягти того, щоби вакцинувати усіх буде дуже важко будь-коли, не кажучи вже про наступний рік.

Хоча за останні кілька місяців випробування вакцин проти COVID-19 прогресували серед дорослого населення, перше випробування вакцини у дітей віком від 12 до 18 років тільки розпочалося наприкінці жовтня.

Зрозуміло, не проводилося ще жодних досліджень для дітей до 12 років.

Майкл Леві, доцент епідеміології Медичного факультету університету Пенсільванії в Перельмані, зазначив, що вірус не зникне, якщо ми вакцинуємо лише групи, які, на нашу думку, на сьогоднішній день є рушіями пандемії.

Він також висловив особливу стурбованість поширенням коронавірусу в школах, якщо вакцина для дітей не буде вироблятися з такою ж актуальністю, як вакцина для дорослих.

“Нам потрібно з’ясувати, як вакцинувати дітей, тому що я не впевнений, що цей вірус зникне лише шляхом вакцинації дорослих або захисту людей похилого віку та найбільш вразливих осіб”, – пояснює Леві.

З моменту початку пандемії більшість громадськості, хотіли вони цього чи ні, стали більш знайомими із органами охорони здоров’я та науковими процесами.

“Світова громадськість насправді дізналися набагато більше про те, як працює наука, – зазначає Сьюзен Хассіг, доцент з епідеміології Університету Тулейн.

Ми багато чому вчимося методом спроб і помилок у науковій сфері. Ви ставите питання; ви намагаєтесь знайти відповідь на запитання, але ви можете не отримати відповідь, яку хотіли – це звична частина науки”.

“Я думаю, що люди поза наукою справді розчаровані такими речами, як “О, це лікування виглядає багатообіцяючим”, але потім це виявляється не найкращим способом лікування”, – сказала вона, – “Це нормально в науці. Це відбувається постійно”.

Хассіг каже, що це розчарування може зіграти важливу роль і в тому, як буде розподілятися вакцина.

Громадськість має ближче уявлення про доставку вакцин у 2021 році, яка, як і будь-який великий проект, має рутинні проблеми та затримки.

Наприклад, вакцини, такі як Pfizer, потребуватимуть замороженого зберігання, до якого багато людей можуть не мати доступу.

Посилення випадків коронавірусу по всьому світу вже є нашою реальністю, коли ми вирушаємо в очікувану похмуру зиму.

Ніхто не сподівається, що випадки зменшаться, оскільки ми вступаємо в найхолодніші місяці року.

“Я думаю, що це буде наша ситуація в найближчому майбутньому, яка, як на мене, дійсно триватиме до травня 2021 року”, – сказав Мартінелло.

Я думаю, що це буде сприятливий час для нас, щоб переглянути свою ситуацію, коли ми переходимо з весни в літо”.

Він підкреслив, що переоцінка не означає серйозних змін щодо запобіжних заходів щодо пандемії, і зазначив, що він не очікує побачити величезних відмінностей щодо носіння маски або фізичного віддалення після будь-якого переоцінювання пізньої весни.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments