Українцям замість ковбаси масово продають фальсифікат: без м’яса, але зі шкірою та кістками

0
861

В Україні шахрайство з ковбасами досягло тривожного рівня. Експерти кажуть, що хтось на ринку спробував і вказав, що всі 100% продукції є підробкою. Замість м’яса використовують подрібнену шкіру та кістки, а вироби виготовляють у ручних умовах. При цьому вказують на етикетці вигадану адресу виробництва. 

Як в Україні фальсифікують ковбасу та яку краще не купувати, пише Обозреватель

Як і де продають фальсифікат?

Голова Української споживсоюзу Максим Несміянов часто проводить «рейди».

За його словами, у невеликих магазинах і на ринках деяким продавцям належить до 100% фальсифікованих ковбас. Є різні ступені шахрайства. Іноді ковбаси другого сорту пишуть як «вищі» або «дитячі». Іноді  дають продукти, які не містять м’яса.

“Якщо ви підете гуртовими базами по Києву – ви дуже здивуєтеся. Там цієї підробленої ковбаси дуже багато. З Білорусі, звідки хочеш. Деякі підприємства, які виробляють таку ковбасу в Україні, вказують неправильні адреси виробництва. Ми вирішили перевірити одну з таких адрес. Приїхали – а там підприємства немає. Навіть якщо потравлять покупців – нікого не знайдуть“, – розповідає Несміянов.
В Україні продають фальсифікат ковбаси

Декан Школи харчових технологій та менеджменту якості продукції Національного університету біоресурсів і природокористування Лариса Бал-Прилипко зазначила, що взагалі будь-яку зміну технології виробництва, яка не відповідає стандартам, можна назвати підробкою.

У підроблених ковбасах зазвичай можна знайти кісткові включення і білок зі шкіри тварин. Тобто використовували залишки шкіри і кісток. Дрібні кісткові включення можуть не розтертися повністю, потрапити в організм людини і пошкодити стравохід.

Несміянов повідомив, що в ковбасах, про які йде мова, кількість добавок не контролюється, а її склад може не відповідати складу, зазначеному на упаковці. Це загрожує в майбутньому різним захворюванням системи організму.

“Замість м’ясної сировини використовують білково-жирові емульсії, і при цьому не повідомляють про це споживача. У рецептурі може бути прописано, що це жирна свинина, а там штучна жирова фракція. Є випадки, коли білок тваринного походження замінено на білок рослинного походження, або ж неповноцінний тваринний білок (зі шкіри тварин)”, – погоджується Баль-Приліпко.

Але фальсифікат продають не лише у невеликих магазинах та на ринках. За словами президента Науково-дослідного центру незалежних споживчих експертиз “ТЕСТ” Валентина Безрукоготака продукція є й у супермаркетах.

Що більше компонентів у ковбасі, то більше можливостей отримати фальсифікат. Це заміна дорожчих складових дешевшими. Іноді у виробників є бажання закупити заморожену сировину з Аргентини і в такий спосіб здорово економити. Фальсифікат – це щось непередбачуване”, – зазначає Безрукий.
Фальсифікат продають навіть у супермаркетах
Де купити якісну ковбасу та як її вибирати?

  • ​​Звертайте увагу на ціну та склад

“Коли я для себе шукаю ковбасу, завжди перевіряю, чи є у складі підсилювач смаку, добавка Е621. Якщо її немає – залишається надія, що м’ясо використали якісне. Ковбаса ця виходить від 200 грн/кг щонайменше. Не беріть дешеву ковбасу“, – каже Несміянов.

Щоправда, виробники підробок також ідуть на хитрість: якщо подрібнену шкіру та кістки продають за ціною справжнього м’яса, то й ціну на таку продукцію ставлять наближену до вартості справжньої ковбаси.

  • Безпечніше купувати в мережах та великих магазинах

Щоб уберегти себе від неякісної ковбаси, Баль-Приліпко радить купувати продукцію у мережах магазинів. Якщо ви помітите недоліки – товар можна буде повернути. Також звертайте особливу увагу на маркування. На першому місці у складі ковбаси має стояти м’ясо свинини чи яловичина. Якщо на першому місці стоїть м’ясна сировина (ММО) – таку продукцію краще не брати.

Загалом єдиний шанс захистити себе від підробки – уважно вивчати товар, відмовитися від дешевої продукції та сумнівних торгових точок. При цьому доти, доки контролювальні органи не навчаться ефективно проводити перевірки, фальсифікат може потрапити до будь-якого українця.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments