“Українці швидше здобудуть імунітет до Covid-19 природнім шляхом” – інфекціоніст

0
773

Перехворівши – більшість українців невдовзі здобудуть імунітет до коронавірусу. Про це заявляє завідувачка відділом вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В. Громашевського Алла Мироненко.

“Багато українців перехворіли, ще добра частина людей перехворіє уже в цю хвилю. Наприклад, у Києві пишуть, що поріг захворюваності на грип перевищено на понад 20 відсотків, але жодного вірусу грипу цього сезону немає. Це означає, що люди не тестуються на ковід. Якщо без тяжкого перебігу, їм пишуть, що мають ОРВІ чи грип. Захист від вірусу, здобутий природнім шляхом, надійніший, ніж навіть після щеплення, адже формується повноцінний імунітет. У пацієнтів із важкою формою сто відсотків є антитіла, з легкою може не бути, але у них з’являється клітинний імунітет у носоглотці”.

“CoronaVac – непогана вакцина. Її створили за технологією, яку винайшли ще 70 років тому. На основі клітини вирощують вірус, потім вбивають. Клітини імунної системи його розпізнають, обробляють і формують захист. Covishield – це більш нова розробка. Він виготовлений на основі аденавірусу, в який вбудований ген цього спай-білку коронавірусу. На мою думку, краща і ефективніше традиційна технологія CoronaVac. Ми точно знаємо, що це працює”, – пояснює лікарка.

Comments

comments