Українка, яка 11 років прожила в Італії, повернулася додому і розповіла про відмінності між країнами

0
1334

“Перше, що відразу потрапляє на очі по приїзду з- за кордону – сірість. Люди взагалі не посміхаються, ходять в сірому чи чорному одязі”, – розповідає Олена.

Поділилася, що помітила на вулицях чимало молодих жінок з колясками та за кермом. “Мені бракувало сумок на колесиках, з якими в Італії ходять за продуктами”, – мовить Олена.

Помітила українка із Італії і те, що тепер, щоб жити в Україні, потрібно мати чимало грошей.

“В Неаполі навіть на мінімальну зарплату можна дозволити собі якісні овочі, фрукти, свіжу рибу і м’ясо. Також в Італії можна купити одяг на будь- який смак. Від 5 євро на базарі до 10 євро у дорогих магазинах. У Вінниці відсутні дешеві магазини з якісним одягом. Футболка за 20 євро занадто дорога для заробітків тут”, – каже.

Але найбільший страх для українця – пенсія. Вони тут дріб’зкові і прожити на них нереально.

“Люди старшого віку бояться захворіти. Тут немає безкоштовних ліків, а якщо доведеться купувати їх, то швидше за все потрібно буде себе обмежувати в продуктах харчування”, – каже українка.

Вінничанка Олена Мартинюк 11 років тому перебралася до Неаполя. Спочатку юна дівчина приїхала до мами, яка вже раніше тут працювала в родині італійців. Насьогодні українка має блог, за яким стежить близько 100 тисяч людей з різних куточків світу. За цей час змінила кілька робіт і знайшла свою справу.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments