Поради від Вдала Пряжа як вибрати гачок для в’язання

0
618

Згідно з відгуками, більшість в’язальниць починали освоювати цю майстерність за допомогою гачка. Це не дивно, враховуючи його просту конструкцію та ергономічну форму.

При в’язанні гачком робочою є одна петля, яку складно втратити або випустити з уваги. Ще одна перевага цього виду рукоділля — можливість створювати мережива, ажурні серветки та м’які іграшки. Головне — мати під рукою якісний інструмент. Про типи в’язальних гачків і про те, як їх правильно вибирати, дізнаєтеся у поданій статті.

Види гачків для в’язання

Насамперед інструменти розрізняються за технікою в’язання. Класичним вважається гачок довжиною 12–16 см, який складається з ручки, борідки та головки. Залежно від товщини нитки номер виробу може бути 0,5–12, що відповідає діаметру. За допомогою такого інструменту можна в’язати дитячі чепчики, шапки, шалі, палантини, светри та інші речі.

У продажу також є такі типи гачків:

  1. Ергономічні. Інструмент комплектується прогумованою ручкою, яка повторює анатомічне положення руки під час в’язання. Для цього на ній передбачені поглиблення для пальців та рифлена поверхня.
  2. З підсвічуванням. На кінці аксесуара передбачено світлодіод, що працює від батарейок. Інструмент незамінний при в’язанні з темної пряжі.
  3. Для туніського в’язання. Аксесуар схожий на довгу спицю із заокругленим кінцем. На протилежному кінці зазвичай розміщується обмежувач, який дозволяє набирати на стрижень велику кількість петель.
  4. Для нукінгу. Інструмент є гібридом в’язального гачка та швейної голки. На одному з його кінців розташовується головка для захоплення пряжі, на іншому — вушко голки.

Крім цього, є ще аксесуари для в’язання нитками. Вони схожі на звичайні інструменти, але мають тонший стрижень. Їх використовують для в’язання мережив.

Види гачків за розміром

Товщина інструмента — параметр, який безпосередньо впливає якість полотна. Як і у випадку зі спицями, досвідчені в’язальниці радять брати гачок в 1,5–2 товщий за нитки. Якщо він буде товстішим, полотно вийде пухким, якщо тоншим — тугим і щільним. Зазвичай виробники вказують номер виробу на етикетці. Він відповідає діаметру стрижня. Мінімальний розмір — 0,5. Його використовують при в’язанні з тонкої бавовняної пряжі або ниток. Максимальний розмір інструменту — 9 мм. З його допомогою можна в’язати вироби з товстої крученої пряжі.

Якщо етикетка від пряжі не збереглася, підібрати до неї гачок можна досвідним шляхом. Для цього потрібно виміряти товщину нитки за допомогою лінійки, а потім помножити отримане значення на 2. Це буде номер виробу.

Щоб зрозуміти, чи підходить інструмент до пряжі, потрібно надягти нитку на борідку гачка і натягнути її. Якщо нитка опинилася на одному рівні з борідкою або трохи вище за неї, значить, аксесуар підійшов ідеально.

Рукодільниці, які в’яжуть маленькі іграшки амігурумі, визначають розмір гачка своїм способом. Спочатку вони в’яжуть коло із 5–6 рядів. Якщо він вийшов плоским, щільним, однорідним, без хвиль та отворів, значить, інструмент відповідає товщині пряжі.

Який гачок вибрати для в’язання

При виборі інструменту слід звертати увагу на матеріали. У розпорядженні досвідчених рукодільниць є:

  • міцні та довговічні металеві гачки, які забезпечують плавний рух пряжі;
  • легкі та екологічні дерев’яні гачки, що використовуються при в’язанні зі слизької, товстої та м’якої пряжі;
  • легкі та еластичні кістяні або пластикові гачки, за допомогою яких в’яжуть невеликі, але об’ємні полотна.

Вибір залежить від побажань в’язальниці. Одним не подобається, як стукає металевий аксесуар,
іншим — те, як гальмує нитка на дерев’яному або бамбуковому інструменті, треті вибирають комбіновані моделі, що складаються з пластикової ергономічної ручки й металевого стрижня.

При виборі номера гачка обов’язково враховують матеріал та текстуру пряжі. Наприклад, вироби з подвійної пухнастої пряжі зручніше в’язати інструментом №5 і 6, з товстої вовняної нитки — №7 і 8, з тонкої натуральної бавовни — №0,6 і 1,75. Чим більше гачок відповідає пряжі, тим зручнішим він буде в роботі.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments