Паска чи куліч як же правильно називати великодній хліб?

0
980

В Україні для назви великоднього хліба краще і правильніше використовувати слово “паска”, а не “куліч”.

Про це повідомила Лариса Масенко,професорка і докторка філологічних наук. Вона вважає, що слово “куліч” вживати взагалі не варто – це російська назва паски і нема чого її використовувати в Україні. Навіть російською мовою.

“Звичайно, правильно говорити “паска”. Слова “куліч” навіть не існує в українській мові, воно російське. Деякі його запозичують, але для чого, якщо є своє?” – сказала вона

Розтлумачуючи етимологію слова, професорка поділилася, що вона утворилося з назви свята Пасхи. Сама ж “Пасха” пішла від іудейського свята Песах, що означає вихід іудеїв із Єгипту. Слов’янські народи взяли це слово з грецької мови, а турки з арамейської. Згодом в українській мові воно змінилося, перетворившись на всім знайому Пасху, а хліб, який печуть цього дня, почали називати паскою.

“Іноді паску теж називають пасхою, але аж ніяк не кулічем. Це суто російське слово, не розумію, для чого його вживати, шукають якісь відмінності. Десь чула, що мовби паска – це з борошна, а куліч – із сиру. Це взагалі міф – паска може бути як із борошна, так і з сиру“, – підкреслює Лариса Масенко.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments