“Матюкатися простіше російською”: Аніта Луценко розказала про свій шлях переходу на українську та закликала нікого не цькувати

0
213

Фітнес-тренерка та блогерка Аніта Луценко, як і більшість знаменитостей з України, висловила свою позицію щодо мови.

У дописі в Instagram вона розповіла, як із задоволенням вдосконалювала українську мову, та закликала надихати російськомовних переходити на солов’їну, пише Таблоїд

“В моєму житті не було жодного уроку російської мови! Вдома батьки розмовляють російською, друзі – російською (лише одна українською, тобто суржиком), одна бабуся теж суржиком, а інша і два дідусі – російською”, – розказала спортсменка.

 

“У якомусь році я стаю ведучою “зважені та щасливі”, яку буду вести українською! І я в захваті! Я ходжу на тренування мови, вимови, позбуваюся русизмів. Завдання протягом 4 місяців розмовляти українською щодня, щоби налаштувати артикуляцій ний апарат, позбутися русизмів”, – згадала Аніта.

За її словами , вона збиралася перейти на українську досить давно, але ніхто з оточення спортсменки не підтримував її.

“Ідея сходить нанівець. Бо словниковий запас вже більший російською, висловлювати емоції і матюкатися в моменти відчаю простіше російською. Війна. І я розумію, що прийшли “рятувати”, бл*, мене, російськомовну! Не когось ефемерного! Я чекаю, поки мої заговорять українською… Немає з ким говорити… Тож я вирішила бути тією першою серед своїх”, – наголосила вона.

 

Аніта також зазначила, що іноді вона переходить на російську, тому що зміни не відбуваються швидко.

“Я проти цькування тих, хто не говорить (українською – ред.), кожен має право спілкуватися, як хоче, бо ми вільна нація! Але так! Якщо мій приклад когось надихне, я буду щаслива. Не цькувати, а надихати! Мій вибір”, – наголосила Луценко.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments