Коли крила несуть догори: історія успіху Ігора Сікорського

0
1798
Коли крила несуть догори: історія успіху Ігора Сікорського
Коли крила несуть догори: історія успіху Ігора Сікорського

Коли киянин Ігор Сікорський прибув до Америки, його ніхто там не чекав. Чоловікові довелося все починати з нуля. Та він був тим, хто ніколи не здається, хто впевнено йде до мети, хто ніколи не опускає крила, а шукає попутного вітру. Його крила завжди несли його догори….

І вже зовсім скоро, за якусь сотню років компанію Sikorsky Aero Engineering Corporation оцінюватимуть у понад 7 мільярдів доларів США.

Ігор Сікорський народився у Києві, у 1889 році. З дитинства він захоплювався Леонардо да Вінчі, його літальними апаратами. Свій перший апарат Сікорський почав будувати у 20 років, коли навчався у Київському політехнічному інституті.

Майстернею для молодого інженера стало подвір’я у будинку його батька-науковця. Там Ігор збирав різні запчастини, які могли знадобитися при створенні літального апарата, а те, чого бракувало, хлопець купив – за власні кошти.

З першої спроби його вертоліт не піднявся. З другої також – двигуни виявилися заслабкими.

Однак, незавжаючи на невдачі, молодий інженер не опустив рук – він зайнявся  проектуванням аеропланів – суто з практичних міркувань, щоб заробити на хліб.

І вже у 1913 році Сікорський представив перший літак із чотирма двигунами. Пізніше він створює пасажирський прототип аероплану із назвою «Ілля Муромець».

На «Муромці» у 1914 році Сікорський разом зі ще трьома друзями здійснив переліт з Петербурга до Києва та у зворотньому напрямку.

Та згодом у історії почалися переломні моменти, які і вплинули на подальше життя Сікорського. Більшовицький переворот у владі змусив інженера емігрувати з країни. Аеробудівельна промисловість згорталася та руйнувалася по всій країні. Сікорський потрапив до списку «ворогів революції» і з дня на день очікував арешту та «націоналізації» майна.

Прибувши до Америки у 1919 році, майбутній винахідник гелікоптеру  мав лише кілька сотень доларів у кишені.

Але вже за 4 роки Сікорський створює свою компанію.

У 1924 році конструктор створює літак, який за копійки продає одній кінокомпанії для зйомок у стрічці про Першу Світову війну. За сюжетом, літак розбивається.

Сікорський проектував різні літаки, але всі його прагнення були спрямовані на те, щоб створити апарат, який не лише літатиме вертикально, а й матиме тільки один гвинт. У це тоді, до речі, мало хто вірив.

У 1939 році, коли у повітря піднявся та полетів перший в світі гелікоптер Сікорського, всі повірили у те, що людина може зробити неможливе.

Сьогодні компанія, заснована українцем Ігорем Сікорським, є однією з провідних компаній такого напрямку у світі. Гвинтокрили Сікорського відомі цілому світу, їх використовують у найсильніших арміях. А на новорічній ялинці у Білому домі у 2020 році красувалися іграшки у формі гвинтокрилів видатного українського інженера.

Настя Лісовська, для Домогосподарка

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments