Як організувати навчальний процес вдома – список порад від фахівців

0
1551
Як організувати навчальний процес вдома – список порад від фахівців
фото із Facebook Анни Сидорук

Кapaнтин – то ще не кінець світу. З цим поняттям у батьків швидше асоціюється тривале перебування дітей удома. І тут перед мамами і татами виникає ще той челендж – зробити так, щоб «зависання» у ґаджетах (а без цього у сучасному світі вже ніяк) перетворилося у корисну справу. Наприклад, у ефективне домашнє навчання. Як же організувати навчальний процес вдома?

Пропонуємо вам список порад від операційного директора ГС “Освіторія” Анни Сидорук, який опублікувала «Українська правда». У ньому знайдете корисні посилання та джерела, завдяки яким хоумскулінг стане для Вашої дитини цікавим процесом, а не просто переміщенням шкільного навчання у домашні стіни.

фото: alaskaparent.com

Не можеш конкурувати з YouTube – співпрацюй

Відео давно стало форматом номер один для нових поколінь, YouTube та Tik-Tok витісняють Facebook (той, що для нас, старих людей) та Instagram.
Вмовляти дитину прочитати підручник, коли є купа онлайн курсів, експлейнерів, лекцій та відеоуроків – річ не просто марна, а інколи й навіть шкідлива.

30 україномовних Youtube-каналів на будь-який смак. ДОБІРКА

Можна шукати теми до кожного заняття самотужки, а можна скористатися готовими курсами.
На YouTube є безліч науково-популярних відео, виступів популяризаторів науки та онлайн курсів.
Проте, варто бути обережним, щоб не натрапити на неперевірену або відверто антинаукову інформацію. Любителі теорії пласкої Землі також полюбляють YouTube.

120 безкоштовних онлайн-курсів від українських навчальних платформ: Prometheus, Edera, ВУМonline, Wisecow

Для учнів середньої та старшої школи є гейміфікована онлайн платформа iLearn. Платформу створила громадська спілка “Освіторія”, щоб якісна освіта була доступна кожному учневі, незалежно від статків і можливості займатися з репетиторами. Можна сказати, що це безкоштовний онлайн репетитор, доступний 24/7.
На платформі є курси з української мови та літератури, історії України, біології та англійської мови, математики.

Вони побудовані за принципом мікронавчання: розбиті на короткі логічні частини, кожний ролик займає не більше 10 хвилин (привіт, кліпове мислення!).
Для заглиблення у тему є подкасти, тести з підготовки до ЗНО й матеріали для самопідготовки.

Ну і звісно, гейміфікація: герой, якого можна прокачувати, віртуальна валюта “вчибакси”, їх можна заробляти та витрачати на цілком реальні призи.
Для тих, хто не має потреби проходити усі курси та повноцінно готуватися до ЗНО, є YouTube-канал з усіма відео.

Підтягнути англійську учням початкової школи

Поговоримо про предмет, який вчити без спілкування неможливо – іноземні мови.
На щастя, є кілька справді класних сервісів для вивчення англійської мови, що чудово підійдуть для учнів початкової школи. Вони цікаві, інтерактивні, зі зручним та дружнім інтерфейсом.

Як вчити англійську так, щоб вивчити. Поради викладачів

Мій фаворит – Duolingo. Безкоштовний і дуже зручний сервіс для вивчення англійської мови з нуля.
Чудово підходить для дітей молодшого віку, бо тут тобі й інтерактив, і цікаві завдання, і дуже симпатичне совеня, що завжди поруч і допомагає в навчанні (спілкування, пам’ятаєте?).

Більше того, цей сервіс використовує персоналізований підхід, і вже під час проходження першого тесту формує навчальний процес відповідно до рівня знань.
За навчання нараховуються бали, і рівні, тож можна ще й позмагатися з друзями.
Ще один з улюблених сервісів – Lingualeo. Він популярний в усьому світі й має вже понад 20 млн користувачів.

Величезний вибір тестових завдань, відео та аудіо матеріалів, інтерактивних вправ – і все це у форматі гри з милим левеням.

Одним словом, не бійтеся дати дитині в руки телефон – якщо вже вона сидітиме в гаджеті (а вона сидітиме!) – то принаймні хай робить це з користю.
За цими заняттями три тижні минуть непомітно.

Так, коронавірус та кapaнтин – це виклик, але режим, розумні технології в розумних руках та позитивне налаштування – чудова йому відповідь.

Роксоляна Панич, для Домогосподарка

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments