“Українки досі вважають своїм обов’язком стояти на кухні”

0
989

Ксенія Фукс у своїй книзі “12 сезонів жінки” піднімає важливі суспільні проблеми України, а саме: від чого українське суспільство досі залежне і чому ще не здорове.

“Гострі і соціальні теми – це моє. Я прихильниця четвертої хвилі фемінізму, яка потребує освітньої роботи. Вона – про права, вибір. Це не означає, що чоловіки покидьки, а жінки – принцеси. Це якраз про взаємоповагу між гендерами, про гуманізм. Мені хотілося написати про проблеми, які досі існують в сучасному українському суспільстві, але які досі належно не обговорюють”, – сказала вона.

“Побутове насилля як було, так і є, і правові дірки щодо цього теж не зникли. Психологічне насилля теж є: досі багато жінок вважають, що це їхній обов’язок – стояти на кухні і забезпечувати чоловіка всім, чого він хоче, а про свої потреби можна забути. Сексуальна освіта у нас кульгає на обидві ноги. Бо це – табу. Звідси і дика гомофобія в суспільстві. 2021 рік, і я досі чую, як чоловіки відгукуються про лесбійку: “Та то в неї мужика нормального не було”. Люди, про що ви говорите? Це ж не обирають”, – додала Ксенія Фукс.

“Дуже багато соціальних центрів для матерів з дітьми, де їм допоможуть, дадуть притулок. Навіть є таксі “жінки для жінок”, якщо жінка боїться їхати з чоловіком. Те ж саме з дітьми. Дитина, якщо почувається некомфортно поряд з батьками, має право з певного віку переїхати в соціальне житло”, – розповіла письменниця.

“Є й інша сторона медалі. Німецькі жінки здаються занадто емансипованими. Інколи вони навіть перегинають палку. А треба утримувати баланс. Не варто кричати на чоловіка, якщо він допоміг і відкрив двері. Бо інколи доходить до абсурду: чоловіки бояться проявити увагу, щоб не наразитися на агресію”, – додала вона.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments