Куди найчастіше кличуть українців на роботу: деталі

0
978

Кількість вакансій в Євросоюзу для іноземних громадян, а саме українських заробітчан, підвищилося на 7-27%. Це пов’язано з послабленням карантинних обмежень.

Про це розповіла Олена Кірільєвніна, керівниця відділу з роботи з партнерами міжнародного сайту з працевлаштування Jooble. Серед країн, в яких роботодавці найбільше запрошують працівників з України, – Польща, Чехія, Німеччина, Литва і Латвія.

Куди запрошують українців:

  • Польща: на 27% більшість вакансій, найчастіше викладаються – різноробочий, пакувальник, збирач ягід.
  • Чехія: на 18% більше вакансій, найпопулярніші – водій-далекобійник, зварювальник, різноробочий.
  • Німеччина: на 13% більше вакансій, найпопулярніші – пакувальник, різноробочий на виробництво, опікун для людей старшого віку.
  • Литва: на 7% зросли, найчастіше пропозиції для українців були для таких вакансій – різноробочий, пакувальник, оператор верстата.
  • Латвія: на 13% більше пропозицій від роботодавців, найпопулярніші – фасадник, токар, різноробочий.

“Ринки багатьох країн уже звикли до нової ковідної реальності й готові знову відновлюватися, тому мають потребу в працівниках, яких наймати з України їм вигідно і головне недорого”, – підкреслює експертка.

Деяким заробітчанам можуть не дозволити в’їзд в ЄС

Українським заробітчанам можуть не дозволити в’їзд на територію Польщі та інших країн в ЄС у разі, якщо вони нарушать одне з правил іншої держави. Найчастіше порушення – відсутність робочої візи.

Про це в коментарі розповіла Ганна Буквич, глава комітету з міжнародного права Асоціації правників України. Вона сказала, що такі люди зачасту далі залишаються в країні після того як термін візи закінчиться. В такому випадку вони не можуть звертатися до держорганів, формити будь – яку довідку, адже майже не мають прав.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments