5 лайфхаків, які допоможуть привчити дитину до режиму сну

0
1480
5 лайфхаків, які допоможуть привчити дитину до режиму сну
5 лайфхаків, які допоможуть привчити дитину до режиму сну

«Якісний» сон повинен тривати не менше 8 годин. Це правило усі ми добре знаємо. Однак для дитини цей час має бути більшим. 9-10 годин повноцінного сну забезпечать малюку гармонійний фізичний розвиток та гарний настрій. Як привчити дитину до режиму сну?

У дитини має бути свій режим сну і лягати вона повинна набагато раніше за дорослих, а не тоді, коли вони вже закінчили свої хатні справи і самі готові до сну. Зауважте, гормон росту в дитини виробляється за кілька годин після вкладання у ліжко. Відповідно, що пізніше дитина лягає спати – то менше у організму часу на вироблення цього гормону. Крім того, давно доведено часом та практикою – діти з налагодженим режимом сну більш уважні, сконцентровані, менше схильні до перепадів настрою.

5 лайфхаків, які допоможуть привчити дитину до режиму сну
Для гарного настрою малюка дуже важливий режим сну

Пропонуємо 5 лайфхаків, які допоможуть щодня вчасно вкладати малюка спати.

1. Ґаджетам перед сном – ні!

Шум телевізора, музика, світло екрана мобільного телефона чи планшета точно не налаштують дитину на сон. Всі пристрої треба вимкнути, дитина має засинати у повній тиші або принаймні з максимально приглушеними сторонніми звуками (якщо уникнути таких звуків неможливо)

2. Світло у спальні – відсутнє повністю або м’яке та приглушене.

Тут думки фахівців розділяються. Хтось твердить, що виспатися можна лише у цілковитій темряві, хтось – що м’яке світло – не завада здоровому сну.
Якщо дитина не хоче чи не любить засинати у темряві, залиште світло – але воно має бути м’яким, неяскравим, бажано жовтим.

3. Щоденні ритуали перед сном

Виробіть разом з дитиною свої щоденні ритуали. Це може бути спільне чищення зубів, розстеляння ліжка, читання книги, обійми з рідними – все, що завгодно. Це не лише згуртує членів сім’ї і допоможе укріпити довіру та взаєморозуміння, а й стане для дитини своєрідним сигналом: після ритуалу – час спати.

4. Жодних рухливих ігор перед сном

Мабуть, Ви неодноразово зауважували, що після якихось святкувань чи рухливих ігор дитину складно вгамувати. Іноді це виливається у плач чи крик без причини. Тому всі рухливі ігри, танці чи перегляд динамічних мультфільмів варто перенести на світлу пору дня. Чим ближче до сну – тим спокійнішою має бути атмосфера у помешканні. Тільки тоді дитина зможе легко поринути в сон.

5. Дорослі мають проявити послідовність та наполегливість

Пам’ятайте – дитину не варто навчати, як поводитися. Достатньо бути для неї гарним прикладом. Деякі психологи радять дорослим вкладатися спати одночасно з дітьми. І, звичайно, неухильно дотримуватися правил, які вони самі ж встановили.

Додавайте "Домогосподарку" у свої джерела Google Новини

Comments

comments